Místní knihovna ve Věžkách
Naposledy aktualizováno: 22.10.2018 08:31:06

OBRÁZEK : akt.png

 

Týden knihoven- Tentokrát to byla Bratislava

OBRÁZEK : 57.jpgKaždoročně pořádá knihovna ve Věžkách v rámci "Týdne knihoven" zájezd za poznáním. Tentokrát to byla Bratislava. Prvním bodem programu byla plavba lodí z Gabčíkova přes plavební komory a zdymadla-technický zázrak. Následovala prohlídka Bratislavského hradu s krásnými vyhlídkami na hlavní město Slovenska. Vyhledali jsme sochu Hanze Chrystiana Andersena, Pavla Orsaga Hviezdoslava a děti nejvíce zajímaly bronzové sochy čumilů lezoucích z kanálů. Na závěr jsme absolvovali procházku pod Děvínem, kde se vlévá řeka Morava do Dunaje. Bratislava se s námi loučila krásným západem slunce nad řekou.

 

Obyčejné pondělí v knihovně
OBRÁZEK : imageresize56.jpgNaše knihovna je malá a veselá. Děti chodí do knihovny přímo ze školy s aktovkou na zádech. Někdy si společně napíšeme úkoly, luštíme křížovky, osmisměrky, hrajeme pexeso. Pravidelně 1x za měsíc si společně čteme a povídáme si o knihách nebo příhody ze školy. Vyrobili jsme si i kulisy a hráli popletenou pohádku o červené karkulce. K naší obci neodmyslitelně patří zahrádkářské výstavy. Rozhodli jsme se křídami vymalovat parkoviště pro pana starostu a manažérku výstavy. Děti malovaly křídami traktory pro Aleše a kytičky pro Boženku. Potom jsme si vyzdobili nástěnku a myslím, že se jim opravdu povedla. Při všech akcích pomáhaly asistentky Kačka, Míša a Dianka. Dospěláci děti chválili a občas jim přinesli nějaké dobroty. A tak se schází různé věkové skupiny v rozmezí od 3 roků do 85 let. Je nám spolu dobře.

 

Léto je pryč a začíná nám podzim

OBRÁZEK : dscn1526.jpg4. září 2018. Je po prázdninách... Léto bylo úžasné a jako každoročně jsme se sešli u Jelínkovy studánky naší "oázy klidu a pohody v kouzelném prostředí". Opekli jsme si špekáčky, popili vínko a nechyběla ani výborná káva a nějaká ta sladkost. No prostě naše děvčata jsou opravdu šikovná. Pan Krč se nám vždy postará o oheň, dřevo a dovoz materiálu. Nálada byla výborná, děti jako sluníčka a tak jsme si slíbili, že i to příští léto budeme chodit na procházky, jezdit na výlety za poznáním a přes zimní období hodně číst. V knihovně se má nejen číst a půjčovat knihy, máme snahu se vzdělávat, poznávat okolí, přírodu, umění i historii. Vzájemně si předáváme zkušenosti a pomáháme si., dobře se bavíme.

 

 

OBRÁZEK : dscn1476.jpgNětčická kaplička

28.srpna 2018. Prázdniny pomalu končí a několik skalních čtenářù se vydalo na procházku lesem k Nětčické kapličce. Počasí bylo krásné a v lese bylo příjemně. Povídali jsme si jako vždy a tak trošku jsme zabloudili. Když jsme vyšli z lesa zjistili jsme, že musíme jít pěkný kousek po poli. Cesta vedla kolem sadů s výbornými švestičkami, nepohrdli jsme ani jablíčky. Protože bylo velmi sucho, byli jsme zaprášení až pod zadek, ale kapličku jsme našli. U kapličky jsme si povídali pověst o sošce panny Marie, posvačili a vydali se zpět. Bylo nám dobře.

 

 

 

 

 

 

knihovnice - Zdenka Daňhelová


Všem milovníkům knižní zábavy – POZOR!!!

 

Přehled zakoupených a darovaných knih si můžete prohlédnout na stránce „Nové knihy“!

 

Výměnné soubory z Knihovny Kroměřížska - podrobný přehled titulů na stránce„Knihy z KK"

 

Srdečně vás zveme do knihovny, kde si můžete vypůjčit krásné a čtivé knihy nejen pro dospělé, ale i dětské čtenáře!


Knihovna má elektronicky zkatalogizovaný knihovní fond a zprovozněn on-line katalog. To umožňuje vyhledávání všech titulů, které si můžete v naší knihovně vypůjčit včetně knih z výměnných souborů Knihovny Kroměřížska. V záložce “O knihovně“ je k dispozici nápověda pro vyhledávání v on-line katalogu Clavius REKS.  

 

Přehled všech titulů v knihovně                  ­ZDE: OBRÁZEK : kn.gif

 


Půjčování e-knih

Knihovna Kroměřížska ve spolupráci s firmou eReading nabízí pro své uživatele možnost půjčování e-knih. Jde o tituly ze současné produkce českých nakladatelství.

 

Na seznam e-knih se můžete podívat tady: www.ereading.cz/cs/vypujcky. Všechny e-knihy zároveň najdete v našem katalogu Tritius E-knihy

  • Výpůjčky jsou zdarma.

  • Výpůjčky jsou omezeny. Jedna osoba si může půjčit nanejvýše 2 e-knihy za měsíc.

POZOR! Výpůjčky je možné číst jen na zařízeních s operačními systémy iOS a Android (tablety, telefony) a na čtečkách firmy eReading.

 

Více si přečtěte ZDE

 

 OBRÁZEK : ekniha_letak.jpg

 

 

 
Proces zabral 0.0198 sekund času a 0.61MB paměti.